Vazos

 • Limoges vaza, dekoruota rausvais žiedais

  Nėra nieko gražiau, nei ryto saulėje besimaudantys bijūnų žiedai, šiaušiami lengvo pavasario vėjo, atnešančio geras žinias ir meilę.
  Kerinti puikiausio Limoges porceliano vaza, besiskleidžiančio pumpuro formos, rausvais žiedais rankomis išdabinta.

  2000
  Indas švęstam vandeniui

  Pašventintas vanduo naudojamas apsaugojimui nuo piktosios dvasios pagundų. Tam originaliai ir skirtas šis kabinamas žalvarinis indelis. Tačiau jo panaudojimo namų interjere galimybės beribės.

  1800
  Stiklo vaza (flower frog) gėlių kompozicijoms

  Angliškai ji vadinasi paprastai: flower frog, bet iš ties tai nepaprasta, o ypatinga vaza pačioms gražiausioms gėlių kompozicijoms. Ypač tinka rožėms ?

  600
  Senovinė Royal Wettina Austria vaza

  Išskirtinis belle epoque grožis skleidžiasi kreminiais rožių žiedais ant tamsiai žalio pagrindo. Su niekuo nesupainiojamas 1900 m. vazų stilius, atkartojantis graikiškų klasikinių anforų stilių, vazas puošia ryškios spalvos ir gėlių puokštės. 

  5500
  Krištolinė moderni vaza

  Nėra nieko gražiau, nei platėjanti storo krištolo moderni vaza – gėlių kompozicijas geriausiai atskleidžianti ir namus puošianti. 

  2700
  Baltai mėlyna vaza

  Klasikinės formos baltai mėlyna vaza, dekoruota švelniu mėliu.

  1500
  Vaza Geišos

  Rankomis dekoruota porceliano vaza, puošta subtiliausiomis geišomis, puikiai pagyvins jaukų namų kampelį – juk paslaptis ta, kad kuo spalvingesnė vaza, tuo labiau ji dera interjere.

  3700
  Melsvai balta rytietiška vaza su dangiškuoju Budos liūtu

  Žavinga, aukšta, didelė rytietiškais motyvais dekoruota vaza su dangiškuoju Budos liūtu. Stilinga ir prasminga namų puošmena: pasak legendos būtent šuo Fu buvo pagrindinis visų imperatorių gynėjas ir globėjas.

  4000
  Aynsley Edwardian Kitchen Garden vaza

  Gelsva vazelė, dekoruota Edvardo laikų sodo mieliausiais daikčiukais.

  1000
  Rytietiška vaza su dangčiu, dekoruota auksinėmis žuvimis

  Rytietiška vaza su dangčiu, dekoruota auksinėmis žuvimis – melsva, jauki, puikiai pritaikoma interjere.

  2000
  Seltman porceliano vaza su dangčiu

  Žymioje Johann Seltmann Vohenstrauß manufaktūroje sukurta elegantiška, puikaus balto porceliano vaza su dangteliu, puoštu aukso burbulu. Dekoruota stilizuotomis raudonomis ir mėlynomis gėlėmis – ryški ir žavinga.

  3000
  Mid century stiliaus vaza, dekoruota melsvu ornamentu

  Puikus mid – century stiliaus pavyzdys, kuriantiems amžiaus vidurio estetikos namų interjerą. Puiki, lengvo dizaino, melsvu ornamentu dekoruota vaza.

  1400
  Maža rytietiška vazelė

  Maža, rankomis išpiešta rytietiška vazelė

  600
  Senovinių mėlynų rytietiška maniera dekoruotų vazų pora

  Senovinių mėlynų rytietiška maniera dekoruotų vazų pora – žavingos porinės vazos, rankomis išpieštos paukščiais, žiedais ir drugeliais. Labai įdomus aukso kaspinėlis puošia šias dvi nuostabiąsias. 

  7000
  Aukšta rytietiška vaza

  Rytietiškos estetikos mėgėjams –rankomis dekoruota porceliano vaza, puošta gražiausiomis besilinksminančiomis geišomis.

  4000
  Sunkaus krištolo vaza

  Puikios klasikinės formos, sunkaus, brangaus krištolo vaza vidutinio dydžio, tulpės formos. Puikiai tinka gėlių kompozicijoms serviruojant stalą kurti.

  800
  Baltai mėlyna porceliano vaza su dangčiu

  Puiki primityvistinio stiliaus kinų porceliano vaza (ginger jar) su dangčiu, gali būti naudojama ir kaip vaza, ir kaip stilinga interjero detalė. 

  2500
  Lotoso žiedais dekoruota baltai mėlyno porceliano vaza

  Lotosas - kosmoso, gyvenimo ir vaisingumo žiedas, semiantis gyvybę iš pir mapradžių vandenų ir atsiveriantis kaip tobulas amžino gyvenimo pažadas.

  Puiki primityvistinio stiliaus kinų porceliano vaza, dekoruota lotosų žiedais.
   

  2000
  Rytietiška maža vazelė su dangteliu

   Rankomis dekoruota rytietiška maža vazelė su dangteliu.

  500
  Židinio vazelė medžio skaloms „Elnias ir skalikas“

  Vazelė medžio skaloms, arba židinio vazelė (spill vase), yra nedidelė cilindro formos pastatoma, ar ant sienos kabinama vaza, skirta laikyti plonus medžio pagaliukus – skalas, kuriais lengva uždegti žvakę, lempą, cigarą ar pypkę nuo židinyje degančios ugnies. Remiantis įvairiais įrašais, jos jau buvo naudojamos XV a. Šios specialiai pagamintos vazos savo klestėjimo apogėjų pasiekė būtent XIX am., nes 1820 m. pasirodę pirmieji degtukai buvo gan brangūs, todėl skalos iki pat XIX am. pabaigos buvo daug pigesnė alternatyva. Šios vazos dažniausiai buvo gaminamos iš keramikos, porceliano, tačiau buvo naudojamos įvairios kitos medžiagos, pavyzdžiui, mediena, geležis, žalvaris.
  Kadangi vazelė buvo laikoma ant židinio atbrailos, natūralu, kad ji turėjo būti ne tik patogi, bet ir puošni. Židinio atbraila siaura – todėl vazelės plokščios, kita pusė paprastai visai nedekoratyvi, nes nuolat būdavo atsukta į kaminą.
  Ypač grožiu išsiskyrė Strafordšyre gamintos porcelianinės vazelės, vaizduojančios žmones, gyvūnus, biblijines ir mitines scenas, medžioklę.
  Namuose atsiradus elektrai vazelių poreikis natūraliai sumažėjo ir jos liko tik antikvarinė, graži, kolekcionuojama namų puošmena.

  Ikoninė židinio vazelė medžio skaloms „Elnias ir skalikas“ – puikus Strafordšyro porceliano meistrų darbas. Šuoliuojantį gražuolį eiklų elnią vejasi smarkus skalikas. Virš elnio iškilęs medžio kamienas, kuris ir tarnauja kaip įmantri vaza.
   

  6500