Sriubinės

 • Senovinis žalvarinis dubuo su dangčiu

  Žiūrint į saulės spindulius, šokančius ant šio puikaus senovinio indo, prieš akis iškyla snieguotos kalnų smailės, tyriausio vandens upės ir žaliausi slėniai, besijuokiančios tamsiaakės gražuolės, vilnimis krentančiais plaukais ir prabangiais, aukso siūlais siuvinėtais ploniausios Kašmyro vilnos šaliais. Regis net namuose pasklinda viliojantis prieskonių ir smilkalų aromatas...

  Senovinis žalvarinis dubuo su dangčiu – nepameluosiu, stebuklingas. Nes daugybė rankomis graviruotų būtybių slepiasi tarp gražiausių floristinių ornamentų. Visos kojelės, visos rankenėlės slepia paslaptinguosius. Mielas, šiltas, senas ir jaukus – toks, koks ir turi būti rankų darbo gražuolis.
   

  Petrus Regout senovinis indas su dangčiu

  Tikras perlas senovinių indų gerbėjams – baltas tarsi gulbė Petrus Regout istorinis indas su dangčiu taip puikiai išsilaikęs, tarsi tų 150 metų net nebūtų buvę. Tiks visur ir viskam, pagamintas sriubai, tačiau mielai savo glėbin priglaus ir troškinius, ir kitus karštus ir šaltus patiekalus. Kompanijoje su gražuoliu samčiu.

  4000
  Nimy didelis baltas indas su dangčiu, puoštas mėlynu kaspinu

  Liūdesiui suspaudus širdį, kai tamsūs jūros vandenys nebyliai tylėdavo, o laiškai nepasiekdavo kranto, Koletė prie širdies spausdavo mėlyną kaspiną ir tikėjo, jog viskas bus gerai. Juk jos kapitonas ne veltui parvežė šį „blue riband“ – jis juk buvo ir bus pats greičiausias Atlante.

  Mėlynas kaspinas nuo Šventosios Dvasios ordino įkūrimo laikomas garbės bei aukštų pasiekimų simboliu, dovanojamu pirmos vietos laimėtojui. Toks ir šis didžiulis garsios belgų manufaktūros Imperial Manufacture - Royale de Nimy puodas su dangčiu, pagamintas XIX am. : tikras stalo grožio konkurso nugalėtojas, didelis, įspūdingas, puoštas mėlynu kaspinu.
   

  4000