Zsolnay ir Herend vengriškas porcelianas

Porceliano mylėtojų ausiai du vengriški žodžiai nepaprastai maloniai šildo širdį: Herend ir Zsolnay – tikras buvusios Austrų – Vengrų imperijos triumfas, gyvuojantis iki šiol.
Abi šios manufaktūros yra pasaulinio lygio, o jų gaminiais prekiauja patys prabangiausi butikai – ir ne veltui: viskas rankų darbo, aukščiausius standartus atitinka, tiek praeityje, tiek dabar laimi aukso medalius, puošia pačius prabangiausius namus.
 

Krištolo rūmai Londone

Industrinės revoliucijos triumfas: 1851m. gegužę karalienė Viktorija atidarė pirmąją Pasaulinę parodą Krištolo rūmuose, Londone.

Ar žinote kas yra bakelitas?

Leo Hendrik Baekeland‘as, mielas belgas iš Gento, trumpais ūsiukais ir apvaliais akiniais, dar vadinamas plastiko industrijos tėvu.

VAL SAINT LAMBERT - pasakiška krištolo manufaktūra

Val Saint Lambert – visame pasaulyje garsi krištolo manufaktūra, kurios kerinčiais kūriniais žavimasi jau nuo 1826 m.

Kobalto mėlyna - karališka spalva

JAV "Pantone" spalvų institutas paskelbė, kad 2020-ųjų spalva – kobalto mėlyna. Ši spalva - įsikūnijęs jaukumas, pastovumas ir patikimumas.

Sidabriniai ir pasidabruoti indai

Iki akinančio spindesio su meile nupoliruoti sidabriniai indai yra gyvas meistriškumo pavyzdys, suteikiantis šiuolaikiniam interjerui laikui nepavaldžios elegancijos ir grakštumo.

Tiffany stiliaus lempos

Prabangios juvelyrikos kompanijos Tiffany & Co., įkurtos Charles Lewis Tifanny dar 1837 m., deimantais ir šiandien mielai puošiasi viso pasaulio moterys, juk kaip sakė Merilyn Monroe – deimantai geriausi merginos draugai. Tarp kitko, ji dainoje mini ir konkrečiai Tiffany – pasiklausykite – tikrai išgirsite.

Art deco raštų magija

Art deco neabejotinai buvo vienas populiariausių meno judėjimų tarpukaryje, kuriam būdingi tikslių ir aiškių linijų, geometrinių formų raštai. 

Žiemos saulėgrįžos šventė

Dangaus kūnai žmones intrigavo nuo pat pirmykščių laikų. Mūsų protėviai noriai stebėjo šiuos gamtos stebuklus, o surinktas žinias naudojo bandydami suprasti ir paaiškinti savo gyvenimo tekmę. 

Delft Blauw keramika

Delft Blauw keramika Olandijoje gaminama jau nuo XVII am., įdomus faktas yra tai, kad indai tapo tobulesni Antverpeno puodžiams pabėgus nuo Ispanijos inkvizicijos ir įsikūrus Delfte. 

Rokoko atgimimas

Rokoko atgimimui, praūžusiam Europoje ir JAV XIX am., būdingos vingiuotos linijos, sudėtingas dekoravimas ir įmantrūs, natūralistiniai motyvai

Rytietiški motyvai porceliane

XIX am. pradžioje, anglų manufaktūros, įkvėptos tokio geidžiamo rytietiško porceliano, sukūrė savo raštus: vienas jų garsusis fazano raštas, kurį savaip interpretavo ir naudojo to meto porceliano dailininkai.

Autoriniai Subtilių atradimų papuošalai

Dar viena Subtilių atradimų aistra – papuošalai. Vintažiniai, senoviniai arba sukurti mūsų kūrybinėse dirbtuvėlėse. Juk, kaip sako, Koletė, žiūrėdami į Jūsų papuošalus, žmonės nepastebi kitų Jūsų netobulumų. 

Persiški agurkai

Mano mama, močiutės ir tetos buvo baisiai didelės „modistės“ – norėjo ir mokėjo puoštis. Užaugau tarp tarpukarinių ir naujų vokiškų madų žurnalų, audinių, adatų, siūlų – vienas mylimiausių mano užsiėmimų buvo sėdėti didelėje senovinėje spintoje ant rietimais sukrautų medžiagų ir tyrinėti jų margą pasaulį.

Blizgioji keramika (lusterware)

Blizgioji keramika (lusterware) - keramikos arba porceliano, dengto metalo glazūra, rūšis. 

Drezden Sprays

Drezdenas – nuostabusis Saksonijos deimantas. 

"Old Willow" rašto istorija

„Old Willow“ yra savitas ir sudėtingas chinoiserie motyvas, išpopuliarėjęs XVIII amžiaus pabaigoje Jungtinėje Karalystėje, įkvėptas madingo baltai mėlyno porceliano, importuoto iš Kinijos. Tuo metu gimė ir istorija, vaizduojama piešiniuose ant indų. 

Stafordšyro šunų figūrėlės

Subtilūs atradimai grįžta iš Didžiosios Britanijos su pilnu krepšiu mielų eklektiškų Stafordšyro šunų figūrėlių ir pikantiška legenda apie jas. Stafordšyro šuns figūrėlė -pagrindinis karalienės Viktorijos laikų buržuazinio statuso simbolis: nė viena židinio atbraila nebuvo laikoma tinkamai dekoruota be šios mielos poros. 

Kavos ir arbatos puodelių skirtumai

Dažnai klausiate kuo skiriasi puodeliai kavai nuo puodelių arbatai. Trumpai apie šiuos skirtumus.

Chladaigh fáinne - tradicinis airiškas sužadėtuvių ar vestuvių žiedas

Chladaigh fáinne - tradicinis airiškas žiedas, kuris simbolizuoja meilę, ištikimybę ir draugystę, puošia šį nepaprastai romantišką airiško porceliano komplektą.  

Gaivaus oro gurkšnis – Viktorijos laikų gėlių kalba - Tussie-Mussie

Šiandien pakalbėkime apie mažas gėlių puokšteles, angliškai švelniai vadinamas „tussie-mussie“, kurios savo populiarumo viršūnę pasiekė karalienės Viktorijos valdymo laikotarpiu, nes pati monarchė buvo aistringa gėlių kalbos žinovė. O kas tinka ir patinka aukštuomenei, netrunka išpopuliarėti ir kituose visuomenės sluoksniuose (tai gi influenser‘iai visai ne naujiena civilizacijų istorijoje).