„Ryžio grūdo“ (rice grain) porcelianas

„Ryžio grūdo“ (rice grain) efektui išgauti porceliane ryžių grūdai, deja, niekada nebuvo naudojami. 

Famille Rose porcelianas

Famille Rose porcelianas pavadintas savo rausvos glazūros atspalvio vardu: nuostabus efektas sukuriamas į glazūrą pridedant koloidinio, arba dar žinomo kaip nano, aukso. Ši technika į Kiniją Qing dinastijos imperatoriaus Yongzheng valdymo metais (1723 – 1735) atvežta iš Europos. Teigiama, kad tai vienas iš Jėzuitų nuopelnų. Patys kinai pavadino šį porcelianą „yangcai“ – užsienietiškos spalvos.

Madam Le Brun

Élisabeth Vigée Le Brun puiki tapytoja, Karališkosios tapybos ir skulptūros akademijos narė, kurios sėkmės istorija prasidėjo 1778 m., kai Elizabeth buvo pakviesta nutapyti karalienės Marijos Antuanetės portretą. 

Schonheitsgalerie Gražuolių galerija

Istorija mums kužda, kad galingi vyrai mėgo rinkti gražių moterų kolekcijas ir anksčiau, vienas jų Bavarijos karalius Liudvikas I. 

Miškinės dedešvos dovanos

Miškinę dedešvą (malva sylvestris) aprašė jau romėnai, net neabejoju, kad šis nuostabus kuklus augalas plačiai buvo naudojamas ir mūsų gyduolių.

Gouda miesto stebuklai

Gouda (Gáuda), miestas Nyderlandų vakaruose, įsikūręs į šiaurės rytus nuo Rotterdamo.  

"Jeanette Glass Company" - Didžiosios depresijos stiklas

"Jeanette Glass Company", kaip ir daugumos bendrovių, išgyvenusių Didžiąją depresiją, istorija įdomi. Bendrovė pradėjo veikti 1887 m., Pensilvanijos mieste – gamino butelius. Tačiau 1920 - ieji amžiams pakeitė Jeanette Glass ir įrašė ją į istorijos puslapius.

Manufaktūros Königszelt sėkmė

Manufaktūrą Königszelt (dabar Jaworzyna Śląska) 1860 m. įkūrė verslininkas ponas Silber, kuris šią vietą apdairiai parinko ketindamas pasinaudoti gausiais molio ir anglies telkiniais, esančiais apylinkėse. 

Fra Filippo Lippi „Lippina“paveikslas

Visi žino, kad Uficių galerijoje, Florencijoje, viename seniausių ir garsiausių pasaulio meno muziejų, eksponuojamas Sandro Botticelli „Veneros gimimas“. 

Baltai mėlynas porcelianas - atgal prie ištakų

Mėlynai baltas porcelianas, arba Qinghua („mėlynos gėlės“) yra vienas iš labiausiai paplitusių ir geriausiai žinomų kinų manufaktūrų kūrinių. 

Sausainių statinaitė (biscuit barrel)

Sausainių indas (biscuit barrel) tai išties išskirtinis būdas pateikti sausainius, į šiuos gražuolius nepaprastai gera žiūrėti – jie labai puošia stalą.

Židinio vazelė medžio skaloms

Vazelė medžio skaloms, arba židinio vazelė (spill vase), yra nedidelė cilindro formos pastatoma, ar ant sienos kabinama vaza, skirta laikyti plonus medžio pagaliukus – skalas, kuriais lengva uždegti žvakę, lempą, cigarą ar pypkę nuo židinyje degančios ugnies. 

Quaich – škotiškas puodelis

Meilės ir giminystės simbolis, Quaich yra originalus viskio puodelis ir vienas brangiausių turtų tiems, kurie šeimos ryšiais susiję su Škotija. 

XIX am. pab. - XX am. pradž. porcelianinės lauktuvės

Graži tradicija parvežti ką nors lauktuvių gyvavo jau ir XIX am. pab. – XX am. pradž. Ypač miela, kai lauktuvė ne tik gražus, bet ir praktiškas porcelianas. 

Porcelianas ir lelijos

Baltos lelijos nuo seno siejamos su meile, atsidavimu, tyrumu. Jaukus ir tyras šios gėlės grožis lėmė, kad ji tvirtai susijusi su naujo gyvenimo ir sielos atgimimo idėja.

Art Nouveau

Įkvėpti Rokoko lenktų formų, keltų grafinių motyvų, japonų meistrų Andō Hiroshige ir Katsushika Hokusai darbų, Art Nouveau menininkai pasinaudojo gamtos sukurtomis augalų formomis ir perkėlė jas į elegantiškus, abstrakčius motyvus.

Prespapjė - stilingas rašomojo stalo papuošalas

Prespapjė - specialus sunkus daiktas iš bronzos, marmuro, stiklo, medžio ir pan., uždedamas ant popierių, kad jie liktų vietoje. 

Hollywood Regency dvieju baltų lempų ant žalvarinio pagrindo komplektas

Hollywood Regency - nesenstantis, kerintis, prabangus stilius – tai kasdieninis žavesys, įkvėptas lakuotų paviršių, metalo blizgesio, brangių audinių, su lašeliu art-deco dekadanso ir Mid Century Modern praktiškumo. 

Twinings arbata - britų pasididžiavimas

Arbata neatsiejama nuo britų, o britai nuo arbatos. Todėl Twinings vardas pasaulyje yra plačiai žinomas – 1706 m. m. Thomas Twining įkūrė šią garsią arbatos kompaniją. 

Druskos ir pipirų meilės istorija

Tikros meilės istorijos, trunkančios šimtmečius visuomet mus labai jaudina. Šią neišskiriamąją porelę: druskos ir pipirų duetą išpopuliarino XVII am. influenceris, karalius saulė – Liudvikas XIV . Jis mėgo lengvai druska ir pipirais pagardintą maistą.

Stebuklingas Cicely Mary Barker fėjų pasaulis

Gėlių fėjų žemė – tai mažytis stebuklų pasaulis, kur kiekviena gėlė, žiedas ir uoga turi savo fėją globėją. 

Mason's Ironstone keramika

Mason's Ironstone keramika savo istoriją skaičiuoja nuo XIX amžiaus pradžios ir garsėja puikiu patvarumo ir dizaino deriniu. Ši keramikos rūšis ir toliau sėkmingai gaminama, o antikvariniai ir vintažiniai indai vertinami ir mielai kolekcionuojami.

Zsolnay ir Herend vengriškas porcelianas

Porceliano mylėtojų ausiai du vengriški žodžiai nepaprastai maloniai šildo širdį: Herend ir Zsolnay – tikras buvusios Austrų – Vengrų imperijos triumfas, gyvuojantis iki šiol.
Abi šios manufaktūros yra pasaulinio lygio, o jų gaminiais prekiauja patys prabangiausi butikai – ir ne veltui: viskas rankų darbo, aukščiausius standartus atitinka, tiek praeityje, tiek dabar laimi aukso medalius, puošia pačius prabangiausius namus.
 

Krištolo rūmai Londone

Industrinės revoliucijos triumfas: 1851m. gegužę karalienė Viktorija atidarė pirmąją Pasaulinę parodą Krištolo rūmuose, Londone.

Ar žinote kas yra bakelitas?

Leo Hendrik Baekeland‘as, mielas belgas iš Gento, trumpais ūsiukais ir apvaliais akiniais, dar vadinamas plastiko industrijos tėvu.

VAL SAINT LAMBERT - pasakiška krištolo manufaktūra

Val Saint Lambert – visame pasaulyje garsi krištolo manufaktūra, kurios kerinčiais kūriniais žavimasi jau nuo 1826 m.

Kobalto mėlyna - karališka spalva

JAV "Pantone" spalvų institutas paskelbė, kad 2020-ųjų spalva – kobalto mėlyna. Ši spalva - įsikūnijęs jaukumas, pastovumas ir patikimumas.

Sidabriniai ir pasidabruoti indai

Iki akinančio spindesio su meile nupoliruoti sidabriniai indai yra gyvas meistriškumo pavyzdys, suteikiantis šiuolaikiniam interjerui laikui nepavaldžios elegancijos ir grakštumo.

Tiffany stiliaus lempos

Prabangios juvelyrikos kompanijos Tiffany & Co., įkurtos Charles Lewis Tifanny dar 1837 m., deimantais ir šiandien mielai puošiasi viso pasaulio moterys, juk kaip sakė Merilyn Monroe – deimantai geriausi merginos draugai. Tarp kitko, ji dainoje mini ir konkrečiai Tiffany – pasiklausykite – tikrai išgirsite.

Art deco raštų magija

Art deco neabejotinai buvo vienas populiariausių meno judėjimų tarpukaryje, kuriam būdingi tikslių ir aiškių linijų, geometrinių formų raštai. 

Žiemos saulėgrįžos šventė

Dangaus kūnai žmones intrigavo nuo pat pirmykščių laikų. Mūsų protėviai noriai stebėjo šiuos gamtos stebuklus, o surinktas žinias naudojo bandydami suprasti ir paaiškinti savo gyvenimo tekmę. 

Delft Blauw keramika

Delft Blauw keramika Olandijoje gaminama jau nuo XVII am., įdomus faktas yra tai, kad indai tapo tobulesni Antverpeno puodžiams pabėgus nuo Ispanijos inkvizicijos ir įsikūrus Delfte. 

Rokoko atgimimas

Rokoko atgimimui, praūžusiam Europoje ir JAV XIX am., būdingos vingiuotos linijos, sudėtingas dekoravimas ir įmantrūs, natūralistiniai motyvai

Rytietiški motyvai porceliane

XIX am. pradžioje, anglų manufaktūros, įkvėptos tokio geidžiamo rytietiško porceliano, sukūrė savo raštus: vienas jų garsusis fazano raštas, kurį savaip interpretavo ir naudojo to meto porceliano dailininkai.

Autoriniai Subtilių atradimų papuošalai

Dar viena Subtilių atradimų aistra – papuošalai. Vintažiniai, senoviniai arba sukurti mūsų kūrybinėse dirbtuvėlėse. Juk, kaip sako, Koletė, žiūrėdami į Jūsų papuošalus, žmonės nepastebi kitų Jūsų netobulumų. 

Persiški agurkai

Mano mama, močiutės ir tetos buvo baisiai didelės „modistės“ – norėjo ir mokėjo puoštis. Užaugau tarp tarpukarinių ir naujų vokiškų madų žurnalų, audinių, adatų, siūlų – vienas mylimiausių mano užsiėmimų buvo sėdėti didelėje senovinėje spintoje ant rietimais sukrautų medžiagų ir tyrinėti jų margą pasaulį.

Blizgioji keramika (lusterware)

Blizgioji keramika (lusterware) - keramikos arba porceliano, dengto metalo glazūra, rūšis. 

Drezden Sprays

Drezdenas – nuostabusis Saksonijos deimantas. 

"Old Willow" rašto istorija

„Old Willow“ yra savitas ir sudėtingas chinoiserie motyvas, išpopuliarėjęs XVIII amžiaus pabaigoje Jungtinėje Karalystėje, įkvėptas madingo baltai mėlyno porceliano, importuoto iš Kinijos. Tuo metu gimė ir istorija, vaizduojama piešiniuose ant indų. 

Stafordšyro šunų figūrėlės

Subtilūs atradimai grįžta iš Didžiosios Britanijos su pilnu krepšiu mielų eklektiškų Stafordšyro šunų figūrėlių ir pikantiška legenda apie jas. Stafordšyro šuns figūrėlė -pagrindinis karalienės Viktorijos laikų buržuazinio statuso simbolis: nė viena židinio atbraila nebuvo laikoma tinkamai dekoruota be šios mielos poros. 

Kavos ir arbatos puodelių skirtumai

Dažnai klausiate kuo skiriasi puodeliai kavai nuo puodelių arbatai. Trumpai apie šiuos skirtumus.

Chladaigh fáinne - tradicinis airiškas sužadėtuvių ar vestuvių žiedas

Chladaigh fáinne - tradicinis airiškas žiedas, kuris simbolizuoja meilę, ištikimybę ir draugystę, puošia šį nepaprastai romantišką airiško porceliano komplektą.  

Gaivaus oro gurkšnis – Viktorijos laikų gėlių kalba - Tussie-Mussie

Šiandien pakalbėkime apie mažas gėlių puokšteles, angliškai švelniai vadinamas „tussie-mussie“, kurios savo populiarumo viršūnę pasiekė karalienės Viktorijos valdymo laikotarpiu, nes pati monarchė buvo aistringa gėlių kalbos žinovė. O kas tinka ir patinka aukštuomenei, netrunka išpopuliarėti ir kituose visuomenės sluoksniuose (tai gi influenser‘iai visai ne naujiena civilizacijų istorijoje).