Stafordšyro šunų figūrėlės

Stafordšyro šunų figūrėlės

Subtilūs atradimai grįžta iš Didžiosios Britanijos su pilnu krepšiu mielų eklektiškų Stafordšyro šunų figūrėlių ir pikantiška legenda apie jas. Stafordšyro šuns figūrėlė -pagrindinis karalienės Viktorijos laikų buržuazinio statuso simbolis: nė viena židinio atbraila nebuvo laikoma tinkamai dekoruota be šios mielos poros. 

Sakoma, kad Stafordšyro šunys taip pat buvo dedami ant palangės ir taip figūrėlės siuntė slaptą pranešimą. Jei ant lango tupi šunys atsukę vienas kitam nugaras – šeimininkės vyras namuose, o jei jie meiliai žiūri vienas į kitą – šeimininkas išvykęs ir meilės ištroškęs gerbėjas gali nevaržomai asistuoti damai.
Dažniausiai vaizduojami kavalieriaus karaliaus Karolio spanielis - pavadintas Didžiosios Britanijos karaliaus Karolio II vardu, kurį nuolat supo tuntas šių linksmų mažų šunelių.
Karolio brolis ir įpėdinis Džeimsas II taip pat labai mylėjo mažuosius spanielius. Kai jis buvo priverstas palikti skęstantį laivą, jis pirmiausia įsakė „Gelbėkiti šunis!“ ir valandėlę pamąstęs pridėjo - „Ir pulkininką Čerčilį“.
Šiandien Stafordšyro šunys mielai kolekcionuojami ir gali būti pritaikyti ne tik kaip graži židinio atbrailos puošmena, bet ir kaip laikikliai knygoms, ar įdomus kambario dekoro akcentas.