Prespapjė - stilingas rašomojo stalo papuošalas

Prespapjė - stilingas rašomojo stalo papuošalas

Prespapjė - specialus sunkus daiktas iš bronzos, marmuro, stiklo, medžio ir pan., uždedamas ant popierių, kad jie liktų vietoje. 

Nors prespapjė funkciją galėjo puikiai atlikti paprastas akmuo, ar kitas sunkesnis daiktas, tačiau kūrybingas žmogus ir čia rado puikią progą išreikšti savo meninius gebėjimus ir paversti šiuos mažus daiktelius tikrais meno kūriniais. Manoma, kad prespapje atsirado truputį vėliau nei popierius. Popieriaus išradimas oficialiai siejamas su Hanų dinastija, 105 m., todėl nenuostabu, kad pirmieji randami prespapjė pagaminti iš balto nefrito, vaizduojantys mitines ir tikras būtybes. Wei Zhang‘as savo knygoje „Keturios brangenybės: mokslininko studijoje“ teigia, kad yra keturi klasikiniai kinų mokslininko atributai: rašymo teptukas, rašalo akmuo, rašalo lazdelė ir popierius, tačiau taip pat jis pastebi, kad prespapjė, nors ir nepriskiriamas vienai iš brangenybių, tačiau buvo labai dažnas mokslininkų studijose.
XVIII am. - XIX am. prespapjė populiarumas išaugo ir už Kinijos ribų. Oksfordo žodyne nurodoma, kad pirmasis rašytinis prespapjė paminėjimas datuojamas 1822 m. Londone – nenuostabu, kad tai buvo aukciono daiktų sąrašas. Tuo tarpu kituose šaltiniuose nurodoma, kad šiuo metu tokie populiarūs stiklo prespapjė atsirado Bohemijoje apie 1830 m., o pirmeji prespapjė pagaminti meistro Pietro Bigaglia 1845 m. Venecijoje. Patys garsiausi stiklo prespapjė vardai Clichy, Saint-Louis ir, žinoma, Baccarat. Šių gamintojų prespapjė gali būti vertinami keliasdešimtimis tūkstančių eurų.
 

  • Prenumeruokite naujienas

    Informacija