Sidabriniai ir pasidabruoti indai

Sidabriniai ir pasidabruoti indai

Iki akinančio spindesio su meile nupoliruoti sidabriniai indai yra gyvas meistriškumo pavyzdys, suteikiantis šiuolaikiniam interjerui laikui nepavaldžios elegancijos ir grakštumo.

Pirmasis rašytiniuose šaltiniuose užfiksuotas sidabrinis arbatinukas pagamintas Jungtinėje Karalystėje apie 1670 m. – tai lordo George'o Berkley dovana Rytų Indijos kompanijai.
Sidabras patvarus, sulaiko šilumą, taip pat lengvai graviruojamas tiek reljefiniais gėlių raštais, tiek išskirtinėmis monogramomis, todėl kiekvienas dirbinys yra nedidelis meno kūrinys. Sidabrinis arbatinukas - vienas brangiausių jo savininko daiktų: jis spindėjo žvakių šviesoje buvo klestėjimo bei socialinės padėties simboliu. Be to, tai tam tikra investicija: prireikus, sidabras buvo išlydomas ir naudojamas atsiskaityti, tai viena iš priežasčių, kodėl iki mūsų laikų išliko labai nedaug sidabrinių indų.
Pigesnė, labiau prieinama alternatyva sidabriniams indams – pasidabruoti indai. Vienas iš pirmųjų sidabro dengimo būdų buvo Šefildo, o nuo maždaug 1840 m. plačiai paplito galvanizacija.